אקנה בתינוקות

אקנה בתינוקות

אקנה בתינוקות היא תופעה נפוצה אשר מופיעה בכ- 20% מהתינוקות. המקור לתופעה הוא בגירוי של בלוטות החלב של התינוק להפרשה מוגברת בשל שינויים הורמונאליים הקורים בגוף האם לקראת ובעת הלידה. הורמונים חוצים את השליה וגורמים להשפעה על בלוטות החלב.

מהם התסמינים האופינים לאקנה בתינוקות ?

במרבית המקרים הפצעונים מופיעים בסביבות גיל 3 שבועות, אולם עשויים להיות קיימים החל מהלידה.

בנים מושפעים יותר מבנות. במרבית המקרים מדובר בהופעה של פצעונים אדומים קטנים ומוצקים. לעיתים יש הופעה של פוסטולות- נגעים בעלי ראש לבן. המיקום האופיני לפיתוח אקנה הוא על פני הפנים, הלחיים והקרקפת.

מהו הטיפול באקנה בתינוקות ?

במרבית המקרים אין צורך בטיפול כלשהו. הנגעים יחלפו מעצמם בתוך מספר שבועות מבלי להשאיר סימנים. לעיתים ניתן לסייע להחלמה על ידי שמירה על נקיון המקום בעזרת מים וסבון לתינוקות. מריחה של שמנים ומשחות יכולה לגרום להחמרה בסימפטומים. לכן בדרך כלל אין להשתמש בתרופות או משחות אשר עלולים להחמיר את הבעייה. במקרים קשים במיוחד יתכן וירשום הרופא משחות שונות לטיפול בפצעונים.

רופא ילדים בתל אביב- פרופסור יצחק לוי, פרופסור איציק לוי, מרפאת ילדים בצפון תל אביב, תזונת תינוקות בתל אביב, רופא לתזונת תינוקות תל אביב, רופא ילדים מומחה בחיסוני ילדים תל אביב, רופא לאלרגיה ילדים, רופא בעיות אף אוזן גרון בילדים, בעיות אנדוקריניות בילדים, בעיות המטולוגיות שכיחות בילדים, בעיות כירורגיות שכיחות בילדים, רופא לבעיות עור בילדים, רופא לבעיות עיניים שכיחות בילדים, בעיות נוירולוגיות שכיחות בילדים, מחלות דרכי העיכול ילדים, מחלות זיהומיות שכיחות בילדים, מחלות כליה ודרכי השתן בילדים, מומי לב בילדים, צהבת היילוד, מרפאת הילדים של פרופסור איציק לוי, בטיחות תינוקות וילדים, חיסונים ותרופות, תזונת תינוקות, בעיות שכיחות בשנה הראשונה, נקודות חשובות בטיפול, צהבת היילוד, רופא לצהבת היילוד, חיסון נגד חיידק המנינגוקוקוס מסוג B, רופא למחלות ילדים תל אביב, מומחה במחלות ילדים, רופא מחלות ילדים תל אביב , פרופסור יצחק לוי, פרופסור איציק לוי, מרפאת ילדים בצפון תל-אביב. מרפאת ילדים תל-אביב.